İnsan Doğası Olarak İhtiyaç Duyduğumuz, Merak Ettiğimiz Hertürlü Bilginin Merkezi

Haklarımla Varım/To Exist With My Rights- eTwinning Projesi

Haziran 7, 2021 | erdal | Yorum yap

Haklarımla Varım/To Exist With My Rights- eTwinning Projesi

Balıkesir/Kepsut- Oktay Koçman Ortaokulu  Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yasemin SARI’nın ortaklığı ile yürütülen Haklarımla Varım projesinde sona gelindi.

Öğrencilerimizin; insan hakları kavramlarını içselleştirmelerini sağlayarak daha mutlu, güzel ve yaşanabilir bir dünya için doğuştan sahip olduğu hakları, bu hakların tüm insanlar için olduğunu, bu hakların korunabilmesi için neler yapıldığını ve neler yapılabileceğini öğrenmelerini amaçlayan öğrenci merkezli ulusal bir projedir.

8 farklı şehirden 41 öğrenciyle 4 aydır sürdürdüğümüz projemizde öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de öğrendiler.Yapılan etkinlikler sonucunda öğrencilerimiz haklarının farkına varıp başkalarının haklarına saygı duymayı öğrendiler. Uzaktan eğitimle yürüttüğümüz projemizde üzerlerine düşen rollerin hak ve sorumluluklarını yerine getirdiler. Etkinliklerini farklı web2.0 araçlarıyla gerçekleştirirken bu araçları kullanmayı da öğrendiler.Projemizde öğrencilerimiz bireysel, karma okul takımları ve ortak olarak  ürünler ortaya çıkardılar.Etkinliklerimizi müfredata entegre edip disiplinlerarası etkinlikler yapıldı.3 uzman konuğumuz ile söyleşi düzenledi. Ortak ürünlerimizden olan Haklarımla Varım Tanıtım Broşürü ile projemiz sonlandırıldı .